Školska zadruga Topličnjak na Županijskoj smotri Dana kruha u Varaždinu

Školska zadruga Topličnjak i ove se godine predstavila na Županijskoj smotri zadruga povodom Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. U subotu,15. listopada 2016. zadruga se pridružila mnogobrojnim školama Varaždinske županije u Varaždinu gdje je smotra održana.

Ove se godine okupilo čak 35 škola Varaždinske županije. Izložene su različite vrste kruha, peciva, kolača i raznovrsnih proizvoda od voća i povrća.Domaćin ovogodišnje smotre bila je OŠ Svibovec, a iduće će godine domaćin biti Osnovna škola Šemovec koja se istaknula orginalnošću i raznovrsnošću proizvoda od mrkve.

Naša zadruga je izložila „topličke klipiče“, a predstavljale su je učenice 5.b razreda (Ira Kukec i Lana Sakač)) te učenica 8.b razreda (Katarina Kopjar) uz vodstvo učiteljice Ivančice Svetec i Dore Bakek.

Kruh i ostalo sa štanda podijelili smo sudionicima i posjetiteljima, a sve što nam je ostalo donirali smo Caritasu i time pokazali humanost.

objavio: Igor Derdić   datum: 17. 10. 2016.