Obilježen Dan jabuka u 3.b razredu

„Jedna jabuka na dan tjera doktora iz kuće van!“ poznata je narodna izreka koja govori o jabuci kao kraljici voća.

Upravo zbog njezine važnosti za ljudsko zdravlje ,učenici 3.b razreda su sa svojom učiteljicom Biserkom Bešenić obilježili Dan jabuka (20.listopada) tematskim integriranim danom.

Učenici su izradili prezentaciju i plakat o jabuci (priroda i društvo), dramatizirali priču Ante Gardaša Tri jabuke (hrvatski jezik),vagali sastojke potrebne za pitu od jabuka (matematika), a kruna svih aktivnosti bila je pečenje pite od jabuka (sat razrednika). Na kraju su učenici trebali napisati izvješće o pečenju pite od jabuka (hrvatski jezik).

Učenici su uživali u svim provedenim aktivnostima,a najbolji dokaz koliko su se zabavili,a pritom i mnogo toga naučili su fotografije koje možete pogledati u nastavku.

Izvješće učenice Vande Vitez pročitajte u nastavku.

Izvješće o pečenju pite od jabuka

Učenici 3.b razreda su u petak, 21.10.2016. pekli pitu od jabuka.

Na satu matematike naučili su mjerne jedinice za masu i saznali koji su sastojci potrebni za pitu od jabuka. Učenici su gulili i ribali jabuke,a učiteljica je mijesila tijesto. Pitu su ispekle kuharice u školskoj kuhinji. Radionica je trajala 3 školska sata.

Na kraju su učenici i učitelji pojeli pitu.

Vanda Vitez

objavio: Igor Derdić   datum: 24. 10. 2016.