Projekt šafran

I ove su godine učenici povijesne grupe naše škole u školskom ružičnjaku zasadili žute šafrane. Sadnja žutih šafrana simbolizira sjećanje na milijun i pol židovske djece koja su umrla u Holokaustu. Žuta boja šafrana podsjeća na žutu zvijezdu koju su Židovi morali nositi pod nacističkom vlašću.

Kada početkom proljeća procvjetaju šafrani, prisjećat ćemo se djece koja su stradala u Holokaustu. No prekrasno nas cvijeće upućuje na zoran način da čak i nakon najstrašnijih događaja ponovno započinje novi život koji nikada više ne smiju uništiti ljudska nedjela. Šafrani će našim učenicima pričati svoju priču o ljepoti koja mora pobijediti svako zlo u svijetu. Pričat će i o ljepoti i važnosti prihvaćanja ljudi iz drugih kultura i naroda.  U sadnji cvijeća ima tuge, ali isto tako i nade u bolje sutra.

Drago Ilić

objavio: Igor Derdić   datum: 28. 10. 2016.