Izvanučionička nastava učenika 4. razreda

Učenici četvrtih razreda topličke škole i PŠ Petkovec, 28. listopada 2016., bili su na izvanučioničkoj nastavi u Zagrebu pod vodstvom učiteljica Melite Arzon, Ružice Hrženjak, Natalije Bešenić i Mirele Glavnik.

Posjetili su Tehnički muzej u kojem su obišli stalni postav i planetarij uz stručno vodstvo. Nakon posjeta muzeju otišli su na razgled grada Zagreba. Upoznali su uži centar glavnoga grada (Trg bana Josipa Jelačića, Kaptol, katedralu, glavnu zagrebačku ulicu-Ilicu), a zatim su se uspinjačom vozili do Gornjeg grada gdje su razgledali kulu Lotršćak, Markov trg, crkvu sv. Marka i Sabor Republike Hrvatske.

Novo preuređeni Zoološki vrt grada Zagreba i njegov razgled bio je zadnja stanica ove izvanučioničke nastave. Učenici su, uz razgled, sudjelovali u edukativnom progamu koji je u potpunosti usklađen s Nastavnim planom i programom.

Uz puno praktičnog rada, kontaktima sa životinjama i zanimljivim prezentacijama, učenici topličke škole su uspješno završili izvanučioničku nastavu i ostvarivši sve planirane ciljeve sretno se vratili svojim kućama.

objavio: Igor Derdić   datum: 6. 11. 2016.