Treći razredi na terenskoj nastavi u Varaždinu

Učenici trećih razreda topličke škole i PŠ Petkovec su u petak, 4.studenoga 2016., bili na terenskoj nastavi u Varaždinu s učiteljicama Ružicom Erić, Biserkom Bešenić i Natalijom Bešenić.

Cilj je terenske nastave bio upoznati Varaždin kao kulturno, administrativno i gospodarsko središte Varaždinske županije te simbole Varaždina ( Gradsku vijećnicu, groblje, gotičko- renesansnu utvrdu Stari grad).

Učenici su posjetili Entomološki muzej koji nudi slikoviti i atraktivni prikaz svijeta kukaca u njihovom prirodnom staništu. Slijedila je lagana šetnja do Staroga grada gdje su razgledali tvrđavu izvana, prošetali bedemima i nasipima i na kraju posjetili Muzej grada Varaždina smješten u tvrđavi.

Šetnjom kroz grad upoznali su se s palačama, ulicama, trgovima, Korzom, Gradskom vijećnicom, katerdralom, zgradom Hrvatskog narodnog kazališta i ostalim znamenitostima Varaždina.

Za kraj su posjetili Odjel za djecu Gradske knjižnice „Metel Ožegović“ gdje je pod stručnim vodstvom održana edukacija.

Ciljevi ove terenske nastave su u potpunosti ostvareni,a osim lijepih uspomena i znanja, učenici su svojim domovima ponijeli i suvenire koji će ih podsjećati na posjet prekrasnom Varaždinu.

Tekst: Novinarska grupa

Fotografije: Ružica Erić

objavio: Igor Derdić   datum: 8. 11. 2016.