Sveti Martin - dan župe

Povodom obilježavanja 1700.obljetnice rođenja svetog Martina biskupa, 10.listopada 2016.godine, otkrivena je šesnaesta Stopa sv. Martina u Hrvatskoj ispred župne crkve u Varaždinskim Toplicama. Na taj je način Župa pridružena hodočasničkom putu sv. Martina od grada Szombathelya u Mađarskoj do francuskog grada Toursa gdje je grob sv. Martina.

Otkrivanju Stope sv. Martina prethodio je kratki program koji su pripremili učenici dramsko-recitatorske grupe pod vodstvom učiteljice Biserke Bešenić.

Nakon otkrivanja i blagoslova Stope sv. Martina velik je broj okupljene djece sa svojim upaljenim lampašima i bombonima krenuo na već tradicionalni pohod kućama. Pjevajući pjesmu o svetom Martinu i dijeleći bombone građanima našeg grada, navijestili su dolazak blagdana Svetog Martina i njegovu dobrotu dijeljenja potrebitima.

11. studenog  već tradicionalno obilježavamo Dan župe. Tako su i ove godine učenici 4.b,5.b i 8.b razreda s učiteljicama Ivančicom Svetec, Nevenkom Baretom i Melitom Arzon prisustvovali na svetoj misi u crkvi sv. Martina i tako uveličali proslavu zaštitnika naše Župe.

Tekst: Novinarska grupa

Fotografije: Ivančica Svetec

objavio: Igor Derdić   datum: 13. 11. 2016.