Zvrkaonica u našoj školi

U ponedjeljak, 14.studenog 2016., u topličku je školu stigla Zvrkaonica. Zvrkaonica je čitateljsko-pisateljsko-glumački susret koji potiče učenike i učenice na zainteresirano slušanje, pomno čitanje, stvaralačko pisanje i radosnu glumu, a osmišljava ih, vodi i ostvaruje Siniša Cmrk.

Ciljevi takvih radionica su učiniti poeziju djeci zanimljivom, popularizirati svu ljepotu i raskoš kajkavskog narječja te poticati učenike da stvaraju pjesme na narječju o svome kraju. Važno je integrirati i one učenike koji inače nemaju afiniteta za stvaralačko pisanje.

Siniša Cmrk je bio vrlo zadovoljan odazivom i suradnjom učenika nižih i viših razreda topličke škole. Učenici su bili vrlo motivirani te su sudjelovali u stvaranju pjesme o Mrvi iz Toplic koju su na kraju i otpjevali (repali) i snimili za učenike ostalih škola u Hrvatskoj. Video pjesme moći ćete pogledati u nastavku.

Kao rezultat projekta nastaje i nekomercijalni školski portal na kojem će sve škole u Hrvatskoj moći pokazivati svoja dostignuća, svoje nagrađene, svoju talentiranu djecu. Portal će biti zatvoren za javnost, a informacije će škole razmjenjivati između sebe.

Siniša Cmrk je posebno bio oduševljen topličkom školskom kuhinjom pa je napisao jednu pjesmu našim vrijednim kuharicama koju ćete moći pročitati u nastavku.

Članice novinarske grupe Petra Slatki i Lorena Valent snimile su intervju sa Sinišom Cmrkom koji također možete pogledati u nastavku.

Svi su se učitelji i učenici naše škole složili kako smo ovom kreativnom radionicom na najbolji mogući način obilježili Mjesec hrvatske knjige (15.listopada- 15. studenog).

objavio: Igor Derdić   datum: 14. 11. 2016.