Dan sjećanja na žrtvu Vukovara 1991.

Obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara učenici, učitelji i ostali zaposlenici topličke škole započeli su u holu škole minutom šutnje za sve poginule i nestale hrvatske branitelje i civile i na taj način iskazali počast i poštovanje žrtvama.

Učitelj povijesti i geografije Drago Ilić u prigodnom je govoru naglasio kako na Vukovar treba misliti i ostalih dana u godini,a ne samo 18. studenog. Istaknuo je kako i danas, 25 godina poslije pada grada heroja, slike grada koje se izmjenjuju pred našim očima su jednako bolne i jezive.

Svečani program nastavio se krasnoslovom domoljubnih pjesama koje su izveli učenici Dramske skupine pod vodstvom učiteljice hrvatskoga jezika Ane Lodete.

Ove smo godine ugostili i hrvatskog branitelja Juricu Šarea koji nam je održao zanimljivo predavanje o Vukovaru, okupaciji tog grada,a objasnio je i zašto je baš Vukovar najvažniji simbol otpora srpskoj agresiji u Domovinskom ratu. Svojim je svjedočanstvom o proživljenim strahotama rata u Škabrnji dirnuo sve nazočne.

Nakon završetka izlaganja učenici su imali puno pitanja za našeg branitelja,a na kraju su ga nagradili gromoglasnim pljeskom.

Tradiciju obilježavanja Dana sjećanja treba i dalje nastaviti jer Vukovar se ne smije nikada zaboraviti!

objavio: Igor Derdić   datum: 19. 11. 2016.