Učenici naše škole nastupili na Kajkavijadi

I ove su godine učenici naše škole, 26. i 27.listopada 2016., nastupili na Kajkavijadi koja se održavala u hotelu Minerva u Varaždinskim Toplicama. Kajkavijada je dječja revijalna manifestacija, a održava se s ciljem očuvanja kajkavskog govora i kajkavske kulturne baštine. Točke kojima djeca nastupaju u programu rezultat su rada djece i njihovih voditelja tijekom cijele godine u njihovim ustanovama, a po izboru voditelja na Kajkavijadi nastupaju samo najboljim kratkim dijelom.

Svečano otvorenje započelo je himnom Kajkavijade Karišik zagorskih pjesama, a izveo ju je Dječji tamburaški orkestar i Dječji zbor topličke škole pod vodstvom dirigenta i mentora Zlatka Pipleka koji je ujedno napisao i aranžman za himnu.

Učenici Dramsko – recitatorske grupe nižih razreda (Teo Bartolec, Luka Hajduk, Lana Posavec, Daria Ratković i Ana Marija Trošeljac)  pod vodstvom svoje mentorice Biserke Bešenić izveli su zbornu recitaciju Crn-bel Frana Galovića.

U nedjelju su nastupili učenici viših razreda topličke škole pod vodstvom mentorice Ane Lodeta. Laura Bujavec (8.a razred) izvela je svoju pjesmu Babica, a Petar Hrženjak ( 8.b razred) svoju pjesmu Nasledstvo. Zagorsku reč (učenički ostvaraj) izvela je Jelena Vugrinec.

objavio: Igor Derdić   datum: 28. 11. 2016.