Sveti Nikola u našoj školi

U utorak, 6.prosinca 2016. u topličkoj je školi i PŠ Petkovec bilo posebno veselo jer nas je, kao i svake godine, posjetio sveti Nikola, zaštitnik djece i mornara.

Iako učenici nisu ostavili svoje očišćene čizmice na školskim prozorima, sveti Nikola ih je ipak posjetio jer su cijele godine bili dobri.

Uz pomoć učiteljice Ivančice Svetec i dežurnih učenika posjetio je svaki razred i dijelio učenicima darove. Sveti Nikola nije zaboravio ni svoje imenjake te je čestitao imendan svim Nikolama i Nikolinama.

Učenici su se poklonima obradovali i s velikim ih nestrpljenjem otvorili i počastili se slatkišima.

Sveti Nikola je cijelog života shvaćao da je jedini životni put čovjeka – ljubav prema Bogu i bližnjemu. S tom je ljubavi činio čuda i zbog nje je proglašen svetim. Od našeg sv. Nikole možemo naučiti kako se živi vjera i ljubav.

Tekst: Novinarska grupa

Fotografije: Ivančica Svetec

objavio: Igor Derdić   datum: 6. 12. 2016.