Osmaši naše škole učili o hitnoj pomoći

Osmaši topličke škole su u ponedjeljak, 20.veljače 2017.,prisustvovali predavanju Zavoda za hitnu medicinu Varaždinske županije koje je održano u prostorijama škole.

Predstavnici Zavoda su prvi sat održali predavanje i učenike upoznali sa slučajevima kada treba zvati hitnu medicinsku službu te kako se ponašati do dolaska tima hitne medicinske službe. Praktični dio nastave o pružanju hitne pomoći održan je drugi sat,a učenici su s velikim zanimanjem vježbali na lutkama i međusobno. Tako su naučili kako postupiti s osobom u nesvijesti i osobom koja ne diše,a isprobali su i masažu srca.

Sve nejasnoće i nedoumice učenici su mogli riješiti postavljanjem pitanja predstavnicima Zavoda na koja su oni vrlo precizno i slikovito odgovarali. Učenici su bili vrlo zadovoljni predavanjem, osobito praktičnim dijelom. Istaknuli su kako se nadaju da će sve o čemu su naučili moći primijeniti i tako nekome spasiti život.

Zavod za hitnu medicinu Varaždinske županije ovakvim edukacijama ciljano želi uspostaviti temelj za upoznavanje javnosti (učenika) o važnosti posjedovanja određenih znanja o hitnoj medicinskoj službi kojim se doprinosi kvalitetnijem radu hitne medicinske službe.

Tekst: Novinarska grupa (Sanja Habek)

Fotografije: Ivan Bedeković

objavio: Igor Derdić   datum: 22. 2. 2017.