Sanja Pilić, poznata dječja spisateljica, na literarnom druženju u našoj školi

Jedna od najomiljenijih i najnagrađivanijih spisateljica suvremene dječje književnosti Sanja Pilić posjetila je u utorak, 28.veljače, topličku školu i održala literarno druženje sa svim učenicima škole. Njena su djela uvrštena na lektirne popise za 3., 5. i 8. razred, a djeca ih vrlo rado čitaju jer su prožeta humorom i igrom.

Svojom spontanošću i ljubaznošću oduševila je i malu (niže razrede) i veliku (više razrede) publiku. Osim što je učenicima predstavila svoje nove knjige, spisateljica je govorila o svojoj prošlosti, prisjetila se svoje poznate majke Sunčane Škrinjarić, svoje djece, unuka i svega što ju je potaknulo na pisanje. Ispričala je i razne anegdote iz svojega života.

Spisateljica je odgovarala na brojna pitanja koja su joj učenici postavili,a na kraju ih je pozvala u knjižnicu gdje su mogli kupiti njezine knjige s posvetom.

Učenicama Novinarske grupe Ivani Prstec (7.a) i Karli Bešenić (7.a) dala je zanimljiv intervju. Naše novinarke zahvalile su joj na lijepom druženju i zaželjele joj puno uspjeha u daljnjem radu.

Tekst i fotografije: Novinarska grupa

objavio: Igor Derdić   datum: 1. 3. 2017.