Odličan uspjeh naših šahista na 4. PUŽ-u u Druškovcu

Četvrti od pet turnira Pojedinačnog prvenstva učenika osnovnih škola Varaždinske županije održan je 10.03.2017. u Druškovcu. Nastupilo je rekordnih 83 učenica i učenika, od toga čak 13 iz naše škole. Sukladno pravilniku, odigrano je 6 turnira, jer je u obje kategorije (niži/viši razredi) napravljena selekcija prema ukupnom poretku. Najboljih osam prisutnih iz ukupnog poretka (A-turnir) i sljedećih osam (B-turnir) igrali su kružni sistem (svatko sa svakim), a ostali su igrali švicarski sistem.

Kod nižih razreda imali smo 7 predstavnika. U najjačem, A turniru, Petar Križanić nastavio je dominaciju osvojivši prvo mjesto sa svih 7 pobjeda u 7 partija. Na taj način povećao je svoje vodstvo u ukupnom plasmanu i gotovo osigurao ukupnu pobjedu i prije završnog turnira. Odlično treće i četvrto mjesto zauzeli su Luka Lončarić i Mislav Matkun, obojica s po 4 boda, a sedmi je bio Petar Kanešić.

Na C turniru kod nižih razreda po prvi puta nastupili su Jura Dolenec, Emil Anđel i Petar Kukec ostvarivši odlične rezultate. Jura je zazuzeo treće mjesto, Emil četvrto, a Petar jedanaesto mjesto.

Kod viših razreda imali smo 6 predstavnika, od kojih su trojica nastupila na A turniru. Filip Križanić bio je drugi, Hrvoje Hostnjak treći, a Borna Matkun četvrti. Pobijedio je Matija Njegač iz I. osnovne škole Varaždin te na taj način preuzeo vodstvo u ukupnom poretku, ali s istim brojem bodova kao i Filip. Na posljednjem turniru 22. travnja u Varaždinu vodit će se neizvjesna borba za ukupnu pobjedu između Matije i Filipa, kao i za ukupno treću poziciju između Hrvoja i Borne koji su prije posljednjeg turnira bodovno poravnati na trećem i četvrtom mjestu.

Na B turniru nastupio je Luka Hereković te vrlo uvjerljivo, s 6,5 bodova iz 7 partija, osvojio prvo mjesto.

Na C turniru zapaženo su odigrali naša jedina predstavnica u konkurenciji djevojčica, Tina Šebrek na devetom mjestu i Danijel Rajič na jedanaestom mjestu.

Već 15. ožujka u Križevcima naša šahovska ekipa u sastavu Borna Matkun, Filip Križanić, Andrija Potrebica, Hrvoje Hostnjak i Petar Križanić pokušat će izboriti nastup na državnom prvenstvu.

objavio: Igor Derdić   datum: 13. 3. 2017.