Online kviz natjecanje "Koliko poznaješ Hrvatski sabor?"

Učenici topličke škole su 3.ožujka 2017. sudjelovali u online kviz natjecanju "Koliko poznaješ Hrvatski sabor?"

Cilj je ovog edukativnog natjecanja provjeriti koliko učenici osnovnih škola znaju o Hrvatskom saboru i njegovoj ulozi u povijesti hrvatskoga naroda te potaknuti najmlađe na učenje o Saboru.

Organizator  natjecanja je Služba za građane Hrvatskoga sabora u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje  Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Kviz pitanja bila su iz nastavnog Plana i programa povijesti za  6., 7. i 8. razred uključujući odgojno-obrazovne ishode Programa međupredmetnih i interdisciplinarnih sadržaja Građanskog odgoja i obrazovanja za osnovne škole.

Učenički tim naše škole  osvojio je 11. mjesto, a sudjelovalo je više od 60 škola. Školsku ekipu  predstavljali su učenici Ivan Turkalj ( 6.razred), Ivan Trošeljac (7. razred) i Lovro Bujanec (8. razred). Njihovi zamjenici bili su Lana Košćak (6. razred), Hrvoje Hostnjak (7. razred) i Jerlena Vugrinec( 8. razred).Mentor tima naše škole bio je učitelj povijesti Drago Ilić.

Čestitamo učenicima i mentoru Dragi Iliću na postignutome uspjehu!

Tekst: Novinarska grupa

objavio: Igor Derdić   datum: 15. 3. 2017.