Prezentacija CAP programa u PŠ Petkovec

U utorak, 14.3.2017. na roditeljskom sastanku u PŠ Petkovec prezentiran je CAP (čit. kap; akronim od Child Assault Prevention) program, program primarne prevencije zlostavljanja koji osnažuje djecu u sprječavanju napada od strane vršnjaka, napada nepoznate osobe (otmica) i napada od strane poznate odrasle osobe.

CAP program roditeljima su prezentirale defektologinja Gabrica Dvekar Bešenić, pedagoginja Hermina Šinjori, stručni suradnik Bojana Polansky te učiteljica razredne nastave Mirjana Bartolić.

Program je prezentiran u dva dijela, teorijski dio i praktičan dio (igrokazi) gdje su roditelji mogli vidjeti na koji način će učenici učiti strategije kojima će se zaštiti u slučaju ako su im povrijeđena osobna prava.

Ujedno su i najavljene radionice na kojima će učenici učiti ključne strategije koje  uključuju: zalaganje za sebe, podršku vršnjaka, učinkovitu komunikaciju i traženje pomoći.

Tekst: Jelica Bendelja

objavio: Igor Derdić   datum: 16. 3. 2017.