Naši šahisti drugi na međužupanijskom prvenstvu u šahu

15.03.2017. u Križevcima je održano Međužupanijsko školsko ekipno natjecanje u šahu. Nažalost, naša ekipa pod vodstvom trenera Željka Matkuna nije uspjela obraniti prošlogodišnje prvo mjesto te na taj način nije izborila nastup na državnom prvenstvu.

Igrao se turnir djevojčica i turnir dječaka, svaki s po četiri ekipe. Naša ekipa dječaka osvojla je drugo mjesto s istim brojem meč bodova i istim brojem pojedinačnih bodova kao i prvoplasirana ekipa Osnovne škole Antun Nemčić Gostovinski  iz Koprivnice. U međusobnom dvoboju također je bio neriješen rezultat pa je na kraju presudio bolji rezultat ekipe iz Koprivnice na prvoj ploči u međusobnom dvoboju.

O izjednačenosti turnira dovoljno govori i podatak da je nakon prva dva kola stanje na tablici bilo potpuno izjednačeno, odnosno sva četiri dotadašnja meča završila su rezultatom 2:2. Naša ekipa u nekoliko je pojedinačnih partija propustila osvojiti potrebnih 0,5 boda za osvajanje prvog mjesta, a u konačnom poretku vrlo važnu ulogu odigrala je i sudačka greška kojom je protivnicima u zadnjem kolu dozvoljena promjena redoslijeda igrača. Zbog dosta loše organizacije turnira ta greška nije odmah uočena od strane naše ekipe i trenera te je vrlo kratki rok za podnošenje žalbe od 15 minuta istekao.

Naša ekipa nastupila je u sastavu: Borna Matkun, Filip Križanić, Andrija Potrebica, Hrvoje Hostnjak i Petar Križanić.

Napomenimo i da je ekipa djevojčica iz Druškovca također osvojila drugo mjesto.

Deatlji o međužupanijskom prvenstvu dostupni su na web adresi http://sah-mladost.hr/decki-drugi-na-maduzupanijskom-u-krizevcima/.

objavio: Igor Derdić   datum: 16. 3. 2017.