Dječji tamburaški orkestar naše škole na 19. smotri glazbenog stvaralaštva djece i mladeži

U Varaždinu je 5.travnja 2017. u Velikoj koncertnoj dvorani Hrvatskog narodnog kazališta održana 19. smotra glazbenog stvaralaštva djece i mladeži Varaždinske županije. U revijalnom je dijelu smotre, u kategoriji tamburaški orkestri i instrumentalni ansambli,  sudjelovao i Dječji tamburaški orkestar OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića iz Varaždinskih Toplica. Toplički je orkestar sudjelovao na dosada svim održanim smotrama glabenog stvaralaštva djece i mladeži.

Izveli su skladbu J. Anrića Tamburaške epizode sa stavcima Osječko jutro i Zagrebačka lira te skladbu J. Vrhovskog i M.Jadrošića Žena muža.

Dječji tamburaški orkestar topličke škole vrlo je dojmljivo izveo program pod vodstvom voditelja i dirigenta Zlatka Pipleka, a za svoje su izvanredne izvedbe primili čestitke i velike pohvale.

Tekst: Sanja Habek ( Novinarska grupa)

Fotografije: Branka Piplek, Marko Mihalić (6.a) i Laura Kanešić (6.a)

objavio: Igor Derdić   datum: 9. 4. 2017.