Započeli proljetni radovi u „Vrteku“

S dolaskom toplijih dana počeli su i proljetni radovi u školskom vrtu koji su vrijedni učenici, učitelji i tehničko osoblje škole napravili krajem listopada 2016. godine. Školski vrt je projekt Školske zadruge „Topličnjak“, a u njemu sudjeluju svi učenici škole sa svojim razrednicima. Svakom je razredu pripala jedna uređena gredica s pločicom na kojoj je napisano ime razreda kojem gredica pripada. Školska zadruga ima posebnu gredicu na kojoj uzgaja začinsko bilje. Svaki je razred sa svojim razrednikom u jesen na svojoj gredici posadio zimski luk.

Školskim su vrtom toplički učenici dobili svoju učionicu na otvorenom pa sada u okviru sata razrednog odjela svaki razred sa svojim razrednikom uređuje svoju gredicu i provodi proljetne radove u vrtu. Svoje nove biljke zaštitili su redovitim plijevljenjem korova i okopavanjem.

Proveden je i  natječaj u kojem su učenici birali ime vrta, a pobjedničko ime „Vrtek“ osmislila je Veronika Dvorski, učenica 7.b razreda koja je za svoju maštovitost nagrađena knjigom.

Tekst: Sanja Habek

Fotografije: Jakov Ćibarić (7.b)

objavio: Igor Derdić   datum: 10. 4. 2017.