Zadruga naše škole na 21. Županijskoj smotri učeničkih zadruga

I ove je godine učenička zadruga topličke škole sudjelovala na Županijskoj smotri učeničkih zadruga Varaždinske županije. Domaćin 21. smotre bila je Osnovna škola Vinica,a na Franjevačkom trgu u Varaždinu se predstavilo ukupno 27 zadruga.

Zadruga „Topličnjak“ predstavila se sa štandom koji je nosio naziv „ Mirisno i ljekovito“ . Uz pomoć voditeljice zadruge Ivančice Svetec i učiteljice likovne kulture Dore Bakek učenici zadrugari su estetski primamljivo uredili štand i prezentirali proizvodnju čajeva od ljekovitog bilja uzgojenog u vrtu topličke škole. U predstavljanju i prezentiranju su sudjelovali učenici petih i šestih razreda: Leon Varadin, Lana Sakač, Petra Sijarto i Ana Čukelj.  Svi navedeni proizvodi naše zadruge mogli su se i kupiti na štandu po pristupačnim cijenama.

Sudjelujući  u radu zadruge i predstavljajući se na smotrama, učenici čuvaju tradiciju i baštinu,ali i uče biti poduzetni.

Tekst: Sanja Habek

Fotografije: Ivančica Svetec

objavio: Igor Derdić   datum: 8. 5. 2017.