„Njemačke jezične diplome“ – DSD

U ponedjeljak, 8.svibnja 2017. je već šesta generacija osmaša topličke škole polagala ispit iz njemačkoga jezika za Njemačku jezičnu diplomu, A2 prema europskim referencama. Ispitu je pristupilo 10 učenika iz 8.a razreda i 3 iz 8.b razreda, a za ispit ih je pripremala učiteljica njemačkoga jezika Mara Malenica.

Pisani dio ispita sastojao se  od 3 dijela : slušanje s razumijevanjem (Hőrverstehen), čitanje s razumijevanjem (Leseverstehen) i pismeni odgovor prijatelju (e-mail) u Njemačkoj, a tema je bila vikend (Schriftiliche Komunikation).

Usmenom dijelu ispita učenici će pristupiti 25. svibnja, a taj dio ispita obuhvaća predstavljanje  i izlaganje teme koju učenici sami biraju i pripremaju uz prezentaciju. Učenici biraju teme iz života mladih.

Učenicima će jezične diplome biti uručene krajem svibnja na svečanosti povodom Dana škole.

Tekst: Sanja Habek

Fotografije: Mara Malenica

objavio: Igor Derdić   datum: 11. 5. 2017.