Petaši topličke škole dobili svoja mikro – računala (micro:bit)

Ravnateljica topličke škole Goranka Štefanić je na početku novog radnog tjedna učenicima petih razreda naše škole podijelila mikro-računala BBC micro:bit koje je Varaždinska županija nabavila za sve učenike petih razreda osnovnih škola.

Učenici su se odmah u uvodnoj radionici na satu informatike upoznali s uzbudljivom novom tehnologijom kojom će razvijati kreativnost i digitalnu pismenost. Radioncu je vodila učiteljica informatike Martina Kuček.

U našoj je školi profesor fizike Žarko Tomičić održao već nekoliko micro: bit radionica za više razrede, a učenici su pokazali veliki interes i kreativnost u  programiranju.

BBC micro:bit je uzbudljiva nova tehnologija koju su razvili BBC, Microsoft i drugi partneri upravo s ciljem masovne uključenosti u školama, ne samo u STEM području, nego i u dizajnu, umjetnosti i ostalim predmetima. STEM područje (Science, Technology, Engineering and Mathematics) je ključno, ne samo jer se u njemu nalazi većina najatraktivnijih zanimanja današnjice, nego i zato jer kompetencije iz njega postaju nezaobilazne u većinu drugih zanimanja, a i ključno je za razvijanje duha i karaktera.

Tekst: Sanja Habek

objavio: Igor Derdić   datum: 16. 5. 2017.