Učenici topličke škole u CineStaru gledali Anku

Četvrtaši i svi viši razredi topličke škole u četvrtak su bili u CineStaru na projekciji igranog filma Anka. U pratnji svojih razrednika i ostalih učitelja, učenici su uživali filmskoj bajci u režiji Dejana Aćimovića koja je inspirirana Lovrakovim romanom Anka Brazilijanka.

Film pored maštovite, bajkovite i vizualno zanimljive priče pruža i mnoštvo poticaja za razmišljanje i razgovor pa će se tako učiteljice hrvatskoga jezika na satovima medijske kulture, ali i razrednici na satovima razrednika osvrnuti na neke od uočenih problema (alkoholizam, zlostavljanje djece i dječja prava, značenje obitelji).

U glavnim ulogama se pojavljuju Cvita Viljac, Anđela Ramljak, a učenike je posebno impresionirao Eric Cantona, nekadašnji poznati francuski nogometaš i glumac kao i odlični Rade Šerbedžija, Goran Grgić i  Linda Begonja.

Anka je film o prijateljstvu i ljubavi koja pobjeđuje svako zlo, film koji nosi snažne životne poruke, stoga ga preporučamo i malima i velikima za gledanje.

Tekst: Sanja Habek

objavio: Igor Derdić   datum: 21. 5. 2017.