Učenici iz Ljutomera posjetili topličku školu

U ponedjeljak, 5.lipnja 2017. topličku su školu posjetili učenici 2. razreda iz slovenskog grada Ljutomera. Toplička se škola, zajedno sa školom iz Ljutomera, Graza i Berlina prijavila na Erasmus – eTwinning projekt „Pčele“. Voditeljica projekta u topličkoj školi je učiteljica njemačkoga jezika Mara Malenica.

Nakon upoznavanja škole i  igranja u sportskoj dvorani organizirana je i radionica „Pčele“.  Učenici 1. i 2. razreda naše i ljutomerske škole su trebali napraviti svoje sače, a na kraju su ih spajali u košnicu. Slovenski su učenici izveli i svoj ples kojim su razveselili male topličance.

Susret dviju škola prošao je veselo uz pjesmu, igru i rad, a priprema je za daljnju suradnju u projektu.

Tekst: Sanja Habek

Fotografije: Mara Malenica

objavio: Igor Derdić   datum: 7. 6. 2017.