Terenska nastava sedmih razreda u Istri

U periodu od 5.  do 9. lipnja učenici sedmih razreda boravili su u Poreču. U navedenom vremenu učenici su u pratnji svojih učitelja i razrednika realizirali brojne odgojne, obrazovne, športske i zabavne sadržaje.

U programu  terenske nastave učenici su učili o jeziku u kolijevki glagoljaštva Roču i Humu. Zorno su učili o akropolskim naseljima te posjetili Motovun. Osjetili su dah Mediterana i mediteransku klimu. Promatrali su floru I faunu Istre. Upoznali su antičku baštinu Pule i posjetili Nacionalni park Brijuni. Razgledali su i Eufrazijevu baziliku u Poreču, važan dio kulturne baštine pod zaštitom UNESCO-a.

Zabavne sadržaje imali su u vodenom parku Istralandia, a posjetili su i Rovinj. Dio nastavnih sadržaja realiziran je rješavanjem radnih listića, promatranjem i skupljanjem morskih organizama.

Ovaj zorni i opipljivi oblik realizacije nastavnih sadržaja bilo je vrijedno i korisno iskustvo za učenike i njihove učitelje.

Tekst: Drago Ilić

objavio: Igor Derdić   datum: 16. 6. 2017.