Studijsko putovanje djelatnika naše škole

U organizaciji sindikalne podružnice Sindikata hrvatskih učitelja Osnovne škole  Antuna i Ivana Kukuljevića – Varaždinske Toplice, organizirano je 20. lipnja 2017. g jednodnevno putovanje na austrijska jezera.

Spektakularan krajolik jezera i naselja nikoga nisu ostavili ravnodušnim. Prvi posjet bio je  Hallstatskom jezeru – jednom od najpoznatijih fotografskih motiva Austrije, Halstatt – mjestašce s ribarskim kućama, poznato po arheološkom nalazištu keltske kulture koja je u cijeloj Europi poznata pod imenom „Hallstatska kultura“.

Nakon Halstatta slijedio je posjet Bad Ischlu, otmjenom ljetovalištu iz carskih vremena. Šetnja gradskim središtem uz zgradu pošte iz koje je poslan brzojav koji je najavio početak 1. svjetskog rata, župna crkva, otmjena dvorana termalne vode, vile na rijeci Traun, Kurpark, park lječilišta, privlačili su pozornost svojom posebnošću i ljepotom. Ovdje se nalazi Carska vila i park – ljetna ladanjska rezidencija obitelji Habsburg u kojoj su oni redovito ljetovali.

Slijedila je vožnja uz obalu jezera Wolfgangsee do ljupkog i idiličnog mjesta St.Wolfgang, poznatog po velikoj crkvi s Pacherovim renesansnim oltarom i vidikovcem s pogledom na jezero. Mjesto je postalo poznato po operetama i hotelima u koje dolaze bogati i slavni.

Na kraju uslijedilo je slikovito putovanje od St.Wolfganga do St.Gilgena. – mjestu poznatom i po kući Mozartove majke te crkvi sv. Egidija, gradskoj vijećnici i starom hotelu Post s oslikanom fasadom.

Ovo studijsko putovanje značajno je za stručno usavršavanje i važan je doprinos razvijanju pozitivnog ozračja u kolektivu.

Tekst: Drago Ilić

Foto: Kruno Hrastić i Drago Ilić

objavio: Igor Derdić   datum: 29. 6. 2017.