Filip Križanić nagrađen u Zagrebu Oskarom znanja

Osim što je primio županovu nagradu za najuspješnije učenike Varaždinske županije, Filip Križanić je prisustvovao i na svečanoj dodjeli Oskara znanja državnim i međunarodnim prvacima koja se održala 29.lipnja 2017.godine u Velikoj dvorani Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Oskare znanja, najznačajnija priznanja u obrazovanju kojima se već trinaest godina nagrađuju najuspješniji i najizvrsniji učenici te njihovi učitelji i mentori, uručuje Agencija za odgoj i obrazovanje i Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Filip Križanić , učenik 7.b razreda topličke škole, osvojio je prvo mjesto na državnom natjecanju iz matematike uz vodstvo svog učitelja matematike i mentora Zlatka Čmigovića. Filip je i polaznik Centra izvrsnosti matematike Varaždinske županije, a bio je uspješan i na natjecanjima šaha, geografije i hrvatskoga jezika.

Tekst: Sanja Habek

Foto: Igor Derdić

objavio: Igor Derdić   datum: 30. 6. 2017.