MARTINJE U TOPLICAMA

Tradicionalnom 18. Kajkavijadom završeni su ovogodišnji Dani grada Varaždinskih Toplica.Na završnoj predstavi, čiji je cilj očuvanje našeg kajkavskog narječja, nastupili su učenici osnovnih škola, kulturno-umjetnička društva i članovi društava “Naša djeca” iz sedam hrvatskih županija.

Gradsko vijeće Varaždinskih Toplica ove je godine odlučilo da se Dani Grada više neće obilježavati na Dan Sv. Lovre, 10. kolovoza, već na Martinje, 11. studenog. Proslava je započela koncertom „Pjesme i tambure spajaju generacije“ na kojem su sudjelovali: Ex fakini, Petkovečki zamburaši, Željko Dvorski Tom, grupa Orior, orkestar 530, Dječji tamburaški orkestar OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića, Renata Hrženjak s pratnjom Petre Kerem na flauti uz dirigiranje Zlatka Pipleka.

Na svečanoj sjednici Gradskog vijeća najboljim učenicima, koji su osvojili visoka mjesta na državnim i županijskim natjecanjima, podijeljne su nagrade i priznanja, a proslava Martinja i Dana grada nastavila se na ulicama grada. Uz kestenijadu posjetitelji su imali priliku i razgledati rukotvorine iz područja grada te prigodne izložbe suvenira Zavičajnog muzeja. Kongresna dvorana Minerva ugostila je HNK iz Varaždina te kazališnu predstavu „Stilske vježbe“, a zabavni program na gradskom trgu, u kojem su se dijelile nagrade za najljepše okućnice i najbolje sportaše, potrajao je do dugo u noć

objavio: Ana Vnučec   datum: 17. 11. 2010.