Učenici topličke škole obilježili Hrvatski olimpijski dan

Učenici viših i nižih razreda topličke škole sa svojim su razrednicima i ostalim učiteljima obilježeli Hrvatski olimpijski dan noseći bijele majice i  odlaskom u gradski park gdje su šetali i trčali po šetnicama i stazama uređenim za trčanje.

Aktivnosti za više razrede vodio je profesor tjelesne i zdravstvene kulture Mario Sremec.  Učenike je upoznao s važnošću tjelesne aktivnosti za zdravlje te naglasio kako je trčanje kao bazična aktivnost bitna u svim sportovima. Istaknuo je i važnost rekreativnog trčanja u slobodno vrijeme te pozvao učenike da se češće koriste stazama gradskog parka.

Učenici PŠ Petkovec također su obilježili Hrvatski olimpijski dan natječući se u štafetnim igrama te u plesu.

U topličkoj se školi, već tradicionalno, obilježava ovaj dan početkom rujna kako bi se  učenike potaknulo na unapređenje zdravlja svakodnevnim vježbanjem i provođenjem slobodnog vremena u prirodi.

Tekst: Novinarska skupina (Sanja Habek)

Fotografije: Igor Derdić

objavio: Igor Derdić   datum: 14. 9. 2017.