Prvašići topličke škole ugostili prometnog policajca

Naše je prvašiće u OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića,Varaždinske Toplice posjetio prometni policijac i održao kratku radionicu o sigurnosti učenika u prometu.

Učenike je upoznao s načinima sigurnog kretanja prometnicom i mogućim posljedicama nepridržavanja prometnih propisa. Osim upoznavanja s pravilima za pješake, slušali su i o sigurnom upravljanju biciklom u prometu. O sigurnom upravljanju biciklom, također su upoznati i svi roditelji na zajedničkom roditeljskom sastanku.

Nakon predavanja učenici su postavljali pitanja te su mogli isprobati neka pomagala prometnog policajca, a svaki je učenik na kraju radionice dobio reflektirajuću kišnu kabanicu.

Podsjetimo da se za sigurnost djece u prometu u našoj školi brine i  Školska prometna jedinica pod vodstvom učitelja tehničke kulture Stanka Medvedeca. Na terenu učenici primjenjuju teorijsko znanje, a svake godine ŠPJ pristupaju i novi članovi koji na teren izlaze u pratnji starijih članova.  Treba napomenuti da su svi članovi najprije uspješno završili teorijski dio i da su nakon praktičnog dijela osposobljeni za pružanje pomoći učenicima (pješacima) za što sigurniji prelazak ceste.

Zadatak ŠPJ jest  dežurstvo dvaju učenika na ulici koji svojom prisutnošću osiguravaju što brži i sigurniji prelazak ceste svim učenicima koji ujutro dolaze u školu i svima koji u podne odlaze iz škole.

Sve te aktivnosti koje škola provodi u suradnji s PU varaždinskom imaju za cilj smanjenje stradavanja djece u prometu i podizanje razine općeg znanja o prometu kod djece i roditelja radi što sigurnijeg sudjelovanja u prometu.

Tekst: Sanja Habek

objavio: Igor Derdić   datum: 15. 9. 2017.