Toplički učenici opet vježbaju na otvorenom (Europski školski sportski dan)

I ove se godine toplička škola priključila obilježavanju Europskog školskog sportskog dana koji se u Hrvatskoj provodi treći put zaredom, a koordinacijsko tijelo je i ove godine Središnji ured za sport koji provodi projekt Europske komisije – Europski tjedan sporta.  Cilj  je promicanje sporta i podizanje svijesti djece o važnosti bavljenja tjelesnim aktivnostima u funkciji očuvanja i poboljšanja zdravlja.

Vođeni  profesorom tjelesne i zdravstvene kulture Mariom Sremcem, svojim razrednicima i ostalim učiteljima, viši razredi topličke škole već drugi puta ove školske godine odlaze na organizirano vježbanje, trčanje i šetnju uređenim stazama i šetnicama gradskog parka. Ovog puta kako bi i oni popratili ovaj sportski događaj. Budući da su učenici velik  interes za trčanje parkom iskazali obilježavajući Hrvatski olimpijski dan, odlučeno je da se opet vježba na otvorenom u prirodi. Niži su razredi odlučili odmjeriti svoje snage u šafetnim igrama.

Kako većinu vremena učenici provode sjedeći u školskim klupama u zatvorenim prostorima, nije ni čudo da svaki puta s velikim veseljem, voljom i željom hrle u gradski park na vježbanje.

Gradski park nas mami i priziva svojom ljepotom, svježim zrakom i lijepo uređenim stazama za trčanje i hodanje, stoga profesor Mario svaki puta poziva učenike da se i u slobodno vrijeme koriste tim stazama, a sve sa željom da učenicima tjelesna aktivnost postane trajna potreba i navika.

Tekst: Sanja Habek (Novinarska skupina)

Fotografije: Igor Derdić (Fotografska grupa)

objavio: Igor Derdić   datum: 29. 9. 2017.