Toplički učenici Dječji tjedan započeli glazbom i plesom

Ljubav djeci prije svega – moto je ovogodišnjeg Dječjeg tjedna koji smo započeli veselo i rasplesano.

Ove smo godine odlučili  Dječji tjedan u našoj školi započeti projektom Vježbanje uz glazbu koje će se provoditi svakodnevno prije početka nastave, a vodit će ga dežurni učitelji. S obzirom da su učenici i više nego dobro prihvatili jutarnje vježbanje i ples uz glazbu, projekt će se nastaviti tijekom cijele školske godine.

Cilj je projekta potaknuti učenike da im ples i vježbanje postanu trajna potreba i navika, ali i promicanje zdravog načina života.  Osim pozitivnog utjecaja na fizičko zdravlje, ples i glazba utječu pozitivno i na duh. Plesanje u naš um unosi pozitivnu energiju, učvršćuje odnose i zbližava, čini nas sretnima i puni nas samopouzdanjem.

Stoga se nadamo kako će se toplički učenici upravo tako osjećati nakon jutarnjeg plesa i da će im upravo to pomoći u boljem učenju i savladavanju gradiva.

Tekst: Sanja Habek (Novinarska skupina)

objavio: Igor Derdić   datum: 4. 10. 2017.