Veličanstven završetak ovogodišnjih Kukuljevićevih dana u Varaždinskim Toplicama

U subotu 28. listopada održan je znanstveni skup u okviru manifestacije Kukuljevićevi dani. Skup u organizaciji ogranka Matice hrvatske iz Varaždinskih Toplica  održan je u Banketnoj dvorani Hotela Minerva.

Ovogodišnji skup bio je u znaku velikog jubileja Matatice hrvatske – 175 godina Matice hrvatske. O izdavačkoj djelatnosti  Matice hrvatske kroz  protelih 175 godina govorio je potpredsjednik Matice hrvatske gospodin Stjepan Sučić. Na znanstvenom skupu sudjelovali su djelatnici naše škole s ravnateljicom naše škole Gorankom Štefanić i članovi  ogranka Matice hrvatske iz Varaždinskih Toplica.

Nakon znanstvenog skupa u topličkoj župnoj crkvi održan je veličanstven koncert. Nastupila je sopranistica Lidija Horvat- Dunjko, a na orguljama je svirao Mario Penzar. Na kraju koncerta riječi zahvale za vrhunski glazbeni ugođaj izvođačima, nazočnoj publici u prepunoj topličkoj crkvi i podupirateljima Kukuljevićevih dana uputio je predsjednik topličkog ogranka Matice hrvatske gospodin Stjepan Juranić.

Autor teksta i fotografija: Drago Ilić

objavio: Igor Derdić   datum: 30. 10. 2017.