MJESEC BORBE PROTIV OVISNOSTI

U Mjesecu borbe protiv ovisnoti, koji se obilježava od 15.11. do 15.12. raznim smo predavanjima i radionicama namijenjenima roditeljima i učenicima jasno ukazali na problem ovisnosti, na njihove uzroke i posljedice te na kraju dobili savjete kako reći ne i kako pomoći onima koji imaju problem ovisnosti.

Rodtelji su tako sudjelovali na predavanju koje je bio namijenjeno roditeljima učenika od 5. do 8. razreda. Dr. Irena Stpešević-Rakmarić iz Odjela za prevenciju i izvanbolničko liječenje održala je predavanje na temu „Kako prepoznati rane znakove ovisnosti i što učiniti“, a predstavnica PU Varaždinske iz Linije rada maloljetničke delikvencije Ruža Levačić roditeljima je uprizorila ovisnički pribor (primjer lista biljke kanabis, osušenu marihuanu za konzumiranje, filtere, sliku nargile...). Ravnatelj Obiteljskog centra iz Varaždina Robert Ćusek je na kraju tribine predstavio stilove roditeljstva.

Na kraju ove hvalevrijedne tribine ostaje razočaranje odazivom jer prisustvovalo svega pedesetak roditelja od svih roditelja učenika od 5. do 8. razreda.

Biljka marihuna

Najpoželjniji stil roditeljstva

objavio: Ana Vnučec   datum: 9. 12. 2010.