Četvrtaši topličke škole su upoznavali hrvatsku metropolu

Učenici četvrtih razreda topličke škole i PŠ Petkovec sa svojim su učiteljicama bili na terenskoj nastavi u Zagrebu.

Razgledali su centar glavnoga grada u pratnji stručnoga vodiča (Trg bana Josipa Jelačića, Kaptol, katedralu, glavnu zagrebačku ulicu-Ilicu), a zatim su se uspinjačom vozili do Gornjeg grada gdje su razgledali kulu Lotršćak, Markov trg, crkvu sv. Marka i Sabor Republike Hrvatske.

Najveću je radost izazvao posjet novouređenom Zoološkom vrtu  grada Zagreba gdje su, uz razgled, sudjelovali i u  edukativnim radionicama o životinjama.

Posjetili su i Tehnički muzej u kojem su obišli stalni postav, a terensku su nastavu završili posjetom Planetariju gdje su učili o planetima i zvijezdama.

Učiteljice Biserka Bešenić, Ružica Erić i Natalija Bešenić istaknule su kako je učenje na terenu uspješno realizirano, a planirani ciljevi ostvareni.

Tekst: Novinarska skupina

Fotografije: Ružica Erić

objavio: Igor Derdić   datum: 31. 10. 2017.