Treći razredi topličke škole i PŠ Petkovec na terenskoj nastavi u Varaždinu

Učenici trećih razreda topličke škole i PŠ Petkovec su u srijedu, 8.studenoga 2017. bili na terenskoj nastavi u Varaždinu s učiteljicama Mirelom Glavnik i Jelicom Bendelja.

Cilj je terenske nastave bio upoznati Varaždin kao kulturno, administrativno i gospodarsko središte Varaždinske županije te simbole Varaždina ( Gradsku vijećnicu, groblje, gotičko- renesansnu utvrdu Stari grad).

Šetnjom kroz grad upoznali su se s palačama, ulicama, trgovima, Korzom, Gradskom vijećnicom, katerdralom, zgradom Hrvatskog narodnog kazališta i ostalim znamenitostima Varaždina. Razgledali su i Stari grad, prošetali bedemima i nasipima i na kraju posjetili Muzej grada Varaždina smješten u tvrđavi. Slijedio je posjet Entomološkom muzeju koji nudi slikoviti i atraktivni prikaz svijeta kukaca u njihovom prirodnom staništu.

Terensku nastavu su završili u prehrambenoj tvornici Vindija gdje su se upoznali s načinima proizvodnje mlijeka, sokova i sireva koje su na kraju mogli i degustirati.

Ciljevi ove terenske nastave su u potpunosti ostvareni, a učenici su osim znanja ponijeli sa sobom i lijepe uspomene na ovaj prekrasan grad.

Tekst: Novinarska skupina

Fotografije: Jelica Bendelja

objavio: Igor Derdić   datum: 9. 11. 2017.