Osmaši topličke škole uključeni u projekt „ Zdrav za pet“

U okviru Školskog preventivnog programa učenici osmih razreda topličke škole sudjeluju u projektu prevencije ovisnosti „Zdrav za pet“. Nositelj projekta je Zavod za javno zdravstvo Varaždinske županije.

U okviru projekta učenici usvajaju znanja o utjecaju alkohola i droga na zdravlje i izgled pojedinca, na ponašanje (rizična ponašanja), obitelj i obiteljski sustav, na profesionalnu i sportsku karijeru, o društvenim rizicima konzumiranja sredstava ovisnosti, o metodama prevencije i liječenja bolesti ovisnosti , o štetnosti preranog i prekomjernog korištenja igara na sreću.

Jedan je školski sat, 8. studenoga, održao gospodin Mario Medenjak, policijski službenik za prevenciju u Uredu načelnika PU varaždinske, a jedan sat će provesti stručna suradnica škole defektologinja- socijalna pedagoginja Gabrica Dvekar-Bešenić.

Učenike se kroz izlaganje informira o policijskim poslovima te primjeni policijskih ovlasti prema počiniteljima kažnjivih radnji kao i zapriječenim sankcijama u slučajevima zlouporabe droga.

U školi će se, također, u svim višim razredima na satovima razrednika obilježiti Mjesec borbe protiv ovisnosti ( 15.studenoga – 15. prosinca). Učenici će rješavajući kviz učiti o ovisnostima i borbi protiv ovisnosti.

Tekst: Novinarska skupina

Fotografije: Igor Derdić

objavio: Igor Derdić   datum: 9. 11. 2017.