Otvorena Galerija Toplissa

U povodu 80. obljetnice Zavičajnog muzeja Varaždinske Toplice, a uoči Blagdana sv. Martina koji se na osobit način slavi u Varaždinskim Toplicama, otvorena je u topličkom Starom gradu, u prostoru Zavičajnog muzeja, galerija Toplissa.

Na svečanom otvorenju Galerije sudjelovao je i jedan broj naših učenika i učitelja. Nakon uvodnog, pozdravnog i svečanoga govora ravnateljice Zavičajnog muzeja Spomenke Vlahović i gradonačelnice grada Varaždinskih Toplica Dragice Ratković slijedio je razgled Galerije Toplissa i arheološke zbirke Zavičajnog muzeja.

Svi izlošci, slikovni i materijalni, nijemo svjedoče o burnoj prošlosti Varaždinskih Toplica i važan su izvor za proučavanje zavičajne, hrvatske, a i europske povijesti.

Autor teksta i fotografija Drago Ilić

objavio: Igor Derdić   datum: 12. 11. 2017.