Nastava Likovne kulture u novootvorenoj Galeriji Toplissi

Učenici 6.b razreda topličke škole sa svojom su učiteljicom likovne kulture Ljiljanom Belavić Kliček, 10.studenoga, prisustvovali otvorenju Galerije Toplisse u  Zavičajnom muzeju u Varaždinskim Toplicama.

Galerija je otvorena povodom 80- te godišnjice muzeja, a u njoj su postavljeni izlošci iz fundusa muzeja, vrijedne slike, grafike, razglednice i knjige s motivima Varaždinskih Toplica, između ostalog i crteži te akvareli dr. Čabrijana.

Izloženi su i novo iskopani reljefi s motivom vodenih nimfa te kolekcija rimskih novčića. Autori izložbe su : Mirjana Dučakijević, Želimir Laszlo, Stanislav Novak, Dora Kušan Špalj i Spomenka Vlahović.

Odlaskom u muzej učenici su ujedno i obradili nastavnu  temu iz Likovne kulture (Površina / Plastička tekstura - Visoki, niski i uleknuti reljef ) na zanimljiviji i zorniji način.

Nakon otvorenja i razgledavanja galerije počastili su se na prigodnom domjenku u Konstantinovom domu preko puta Zavičajnoga muzeja.

Tekst: Sanja Habek (Novinarska skupina)

Fotografije: Ljiljanom Belavić Kliček

objavio: Igor Derdić   datum: 12. 11. 2017.