2. PUŽ u školskoj godini 2017./2018. u Salinovcu

17.11.2017. u područnoj školi Salinovec kod Ivanca održan je drugi od ukupno pet šahovskih turnira Pojedinačnog prvenstva učenika osnovnih škola Varaždinske županije za 2017/18. godinu. Nastupilo je rekordnih 124 učenika i učenica, a našu školu predstavljalo je njih devetero i postiglo izniman uspjeh. Od ukupno 6 medalja za najuspješnije na dva odvojena turnira (viši i niži razredi) naši predstavnici osvojili su 5 medalja!

Na turniru viših razreda 1. mjesto osvojio je Filip Križanić, učenik 8.b razreda, 2. je bio Hrvoje Hostnjak iz 8.a razreda, a treći Leon Martinčević iz područne škole Druškovec. Najbolja djevojčica bila je Silvija Sever, također iz područne škole Druškovec. Na turniru viših razreda nastupila je i Tina Šebrek i osvojila 27. mjesto od ukupno 63 natjecatelja.

Na turniru nižih razreda nastupilo je 61 učenika i učenica, a sve tri medalje osvojili su učenici naše škole. 1. mjesto osvojio je Petar Križanić iz 4.b razreda, 2. je bio Mislav Matkun, također iz 4.b razreda, a 3. Luka Lončarić iz 3.a razreda. Najbolja djevojčica bila je Jelena Inkret iz PŠ Druškovec. Od naših nastupili su još Petar Kanešić na 22. mjestu, Vedran Ljubić na 26. i Jura Dolenec na 27. mjestu.

Detalji o turniru sa svim rezultatima i prikazom nekolicine partija dostupni su na web stranici http://sah-mladost.hr/najava-2-puz-u-skolskoj-godini-2017-18-salinovec-17-11-2017/.

Sljedeći, 3. po redu turnir popularno nazvanog PUŽ-a održat će se 26.1.2018. u OŠ Šemovec.

objavio: Igor Derdić   datum: 20. 11. 2017.