Petarde i oružje nisu igračke – predavanje za osmaše topličke škole

Budući da se približavaju božićni i novogodišnji blagdani, dolazi do povećane uporabe pirotehničkih sredstava čija uporaba često završava s neželjenim posljedicama. Stoga je Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske odlučilo educirati učenike osmih razreda o njihovoj pravilnoj i sigurnoj uporabi. Akcija, koju MUP već godinama provodi,  naziva se Mir i dobro.

Cilj je predavanja upozoriti i upoznati učenike na opasnosti od zloupotrebe oružja, eksplozivnih i rasprskavajućih sredstava te nepravilne uporabe pirotehnike za zabavu.

Na Sat razrednog odjela učenika osmih razreda topličke škole došli su predstavnici Policijske uprave varaždinske te su im pridobili pažnju zvučnim naslovom prvog predavanja Petarde nisu igračke. U sat vremena, koliko je trajalo predavanje, učenici su saznali važne informacije o petardama i o eksplozivnim sredstvima.

Uz mnogobrojne priče i slike iz stvarnog života, koje nisu učenike ostavile ravnodušnima, učenicima je pobliže prikazano i objašnjeno kakve sve posljedice može izazvati neoprezno rukovanje pirotehničkim sredstvima. Učenici su još slušali o opasnosti oružja i eksplozivnih sredstava te usvojili nova znanja koja bi im jednoga dana mogla spasiti život.

Na kraju sata su učenici međusobno podijelili svoje priče i iskustva vezana uz pirotehnička sredstva.

Toplička škola će i dalje, uz potporu Policijske uprave varaždinske, educirati učenike i provoditi preventivne aktivnosti kako ne bi ugrozili vlastiti i tuđe živote te imovinu.

Tekst i fotografije: Jan Lalić, 8.b ( Novinarska skupina)

objavio: Igor Derdić   datum: 28. 11. 2017.