NAJBOLJIMA ZELENI CVIJET 2010.

Dodjelom priznanja „Zeleni cvijet“ i dodjelom priznanja za rezultate postignute na natječaju „Volim Hrvatsku“ u kongresnoj dvorani hotela Minerva u Varaždinskom Toplicama završen je interni natječaj za djecu u dječjim vrtićima i Osnovnim školama u kategorijama likovnih i literarnih radova djece i učenika Varaždinske županije.

Svečanosti je prisustvovao velik broj nagrađene djece i učenika, ali i zamjenik župana Varaždinske županije Milan Pavleković, direktorica Turističkog ureda Varaždinske županije Elizabeta Dolenec, mnogobrojni gradonačelnici i načelnici gradova i općina s područja Varaždinske županije te ravnatelji škola i vrtića.

Zamjenik župana u svom je pozdravnom govoru istaknuo kako se s velikim zadovoljstvom odazvao ovoj dodjeli priznanja jer su ciljevi ovog projekta usmjereni ka edukaciji stanovništva i kadrova te zaštiti objekata prirode, voda i šuma.
- Očuvanje zdrave životne sredine i turističkog prostora te poticanje tvrtki na prihvaćanje ekoloških principa vrlo je važno u današnjem svijetu. Bez odgovornog i poštenog odnosa prema prirodi i okolišu, danas nema zdravog napretka za društvo. Siguran sam da ćemo i nadalje svi skupa raditi na promociji naše zemlje i naše Varaždinske županije te da ćemo još više podizati kvalitetu življenja na ovim prostorima, rekao je zamjenik župana Varaždinske županije Milan Pavleković.

Direktorica Turističke zajednice Varaždinske županije Elizabeta Dolenec je naglasila kako je sretna zbog provedene akcije i kako se iz godine u godinu vidi napredak i trud mnogih sredina koje rade na poboljšanju kvalitete života i očuvanja prirode.
Posebno je lijepo bilo djeci iz dječjih vrtića koja su osvojila nagrade i priznanja na području likovnih radova, a prvo mjesto u kategoriji vrtića zauzeo je „Dječji svijet“  iz Varaždina.

U kategoriji uređenosti mjesta kao cjeline prvo mjesto je zauzela Općina Gornji Kneginec, dok je u kategoriji gradova Ivanec zauzeo prvo mjesto.

U glazbenom dijelu programa nastupio je Tamburaški sastav OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića iz Varaždinskih Toplica.

objavio: Ana Vnučec   datum: 21. 12. 2010.