Sudjelujući u humanitarnim akcijama, učenici topličke škole uče o humanosti, solidarnosti i toleranciji

I ove su godine učenici topličke škole pokazali svoju humanost i veliko srce te otvorili vrata svoje škole za humanitarnu akciju „Socijalna samoposluga“. Akciju su organizirali Franjevački svjetovni red i Franjevačka mladež, a u našoj ju je školi vodila sestra Bonita Kontent.

Cilj je akcije bio darovati živežne namirnice, higijenske potrepštine i druge artikle koji će se u obliku paketa uručiti socijalno ugroženim građanima. Volonteri „Socijalne samoposluge“ su u utorak, 19.prosinca 2017. odvezli prikupljene namirnice i higijenske potrepštine.

Osim u ovoj akciji, u kojoj su radost podijelili sa siromašnima,bolesnima, potrebitima i napuštenima, učenici sudjeluju u projektu Škole za Afriku. Pomažući svojim vršnjacima u Africi, učenici istodobno uče o toleranciji, dječjim pravima, solidarnosti, ali i važnosti obrazovanja za njihov život.

Tekst: Sanja Habek (Novinarska skupina)

objavio: Igor Derdić   datum: 21. 12. 2017.