Svečano obilježili Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske

Na svečan su način učenici i učitelji obilježili jedan od najznačajnijih datuma novije hrvatske povijesti,  Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske.

Svi su prisutni, okupljeni u predvorju škole, na početku zapjevali pjesmu Moja domovina, a zatim je profesor povijesti i geografije Drago Ilić podsjetio na sve važnije događaje koji su prethodili tom važnom datumu, ali i na događaje nakon 15. siječnja 1992. Naglasio je kako Europa prije 27 godina na današnji dan priznaje Hrvatsku te koje su države odigrale ključnu ulogu u tome.  Laura Kanešić, učenica 8.r., pročitala je dio govora Franje Tuđmana koji je, između ostalog,  poručio narodu: "Današnji dan bit će zlatnim slovima uklesan u cijelu četrnaestostoljetnu povijest hrvatskoga naroda na ovim prostorima..." Profesor je i posebno istaknuo ulogu branitelja na putu do priznanja koji je bio trnovit i prepun žrtava.

Već tradicionalno u topličkoj školi obilježavamo ovaj važan dan jer da bismo razumjeli sadašnjost, moramo učiti i znati svoju povijest.

Tekst: Novinarska skupina

Fotografije: Igor Derdić

objavio: Igor Derdić   datum: 15. 1. 2019.