Školsko ekipno prvenstvo Varaždinske županije u šahu

Nastupilo je 8 ekipa dječaka i 5 ekipa djevojčica. Kod djevojčica je kao i prošle godine bila najbolja ekipa OŠ Maruševec, druga je bila ekipa VI. OŠ Varaždin, a treća ekipa OŠ Ivanec. Djevojčice iz OŠ A. i I. Kukuljevića Varaždinske Toplice bile su četvrte, a igrale su u sastavu: Tina Šebrek, Mia Jurša, Ana Kanešić, Samanta Vudrag i Karla Detelj.

Kod dječaka odvijala se prava drama. Na kraju su tri ekipe imale isti broj bodova, u međusobnim dvobojima odigrale su neriješeno, a o poretku su odlučivali dodatni kriteriji. Najsretnija je na kraju bila ekipa VI. OŠ Varaždin pobijedivši doslovce za dlaku ispred ekipe OŠ Maruševec. Treća je bila ekipa OŠ A. i I. Kukuljevića V. Toplice koja je nastupila u sastavu: Petar Križanić, Petar Kanešić, Luka Lončarić, Mislav Matkun i Leonard Pokos.

Ekipa djevojčica OŠ Maruševec te ekipa dječaka VI. OŠ Varaždin izborile su nastup na Školskom državnom prvenstvu u šahu.

objavio: Igor Derdić   datum: 21. 2. 2019.