Najljepši izlazak sunca

Izlasci i zalasci Sunca prirodne su zakonitosti s kojima živimo i prema kojima ravnamo naše aktivnosti. Ponekad navedene zakonitosti i ne primjećujemo, one su uobičajene i stalne. Te začudne prirodne pojave ponekad su spektakularne i promatrača ne mogu ostaviti ravnodušnim.

Neka mjesta grade svoj turistički imidž na navedenim pojavnostima. Alfred Hitchcock ustvrdio je  da je Zadar mjesto koje ima najljepši zalazak Sunca. Ako Zadar slovi kao mjesto s najljepšim zalaskom Sunca, onda zasigurno možemo ustvrditi da najljepši izlazak imaju Varaždinske Toplice. Da je tome tako, svjedoče fotografije načinjene iz amfiteatralnog okruženja topličke škole.

Vizure brežuljaka, a posebno vršni dijelovi koje kaskadno prati i najviši dio škole – krov školske dvorane, djeluju impresivno i nikoga ne ostavljaju ravnodušnim. Stoga je ponekad privilegij uraniti, a razlog je  jedinstven i spektakularan izlazak Sunca.

Brojni su razlozi dolaska u Varaždinske Toplice, ljekovitost termalne vode, bogata kulturna baština i gastronomska ponuda. Novi razlog je: Pozdrav Suncu!

Tekst i fotografije: Drago Ilić

objavio: Igor Derdić   datum: 11. 3. 2019.