Sanacija krovišta školske dvorane

Krajem prošle godine u prosincu započeli su radovi na sanaciji školske sportske dvorane naše škole. Dvorana je sastavni dio spomen-škole izgrađene 80-tih godina prigodom obilježavanja 500. obljetnice školstva u Varaždinskim Toplicama.

S dolaskom sunčanih dana i klimatološkog proljeća radovi su se intenzivirali. Završetak radova na sanaciji trebao bi biti 31. svibnja ove godine, uoči  Dana škole, koji se uobičajeno održava krajem mjeseca svibnja. Do tada će se nastava Tjelesne i zdravstvene kulture održavati u prostranom holu škole ili izvan škole ako su povoljni vremenski uvjeti. Krovište dvorane i cijeli školski kompleks  primijenjena je geometrija koja je inventivnošću arhitekata kroz izvedbu različitih formi i bogatstvo oblika dala prostoru privlačnost i razigranost. U jedinstvenom amfiteatralnom krajoliku, koji je obrubljen ogrlicom pitomih brežuljaka, trapezoidan oblik krovišta kontrast je  ambijentalnom okruženju i nepravilnim linijama prirode.

Upravo stoga, primijenjena geometrija  na krovištu značajan je pečat u vizuri topličkog krajolika, a njena obnova radost za sve korisnike, a napose učenike škole.

Tekst i fotografije: Drago Ilić

objavio: Igor Derdić   datum: 22. 3. 2019.