Petar Križanić predstavljao našu školu na državnom Natjecanju iz matematike

Učenik naše škole Petar Križanić (5.b) sudjelovao je, u pratnji svog mentora Zlatka Čmigovića,  na državnom Natjecanju iz matematike održanom od 28. do 30. ožujka 2019. u Poreču.

Petar je prošle godine, u 4. razredu, na županijskom Natjecanju riješio test 100%.  Nažalost, 4. razredi ne idu na državno natjecanje i županijska je razina za njih kraj natjecanja.

Ove se godine Petar plasirao na 60. državno Natjecanje iz matematike.

Uspjesi ovog mladog šahista u posljednje dvije godine plod su velikog truda i rada kako u nastavi tako i u Centru izvrsnosti te kod kuće. Svojim je postignućima, nakon brata Filipa, nastavio uspješno predstavljati našu školu i grad u Republici Hrvatskoj.

Uz sudjelovanje na državnom Natjecanju iz matematike, Petar je predložen i za državno Natjecanje iz geografije.

Petar će, zajedno s Bornom Bešenićem iz 8.a, sudjelovati u ekipnom dijelu natjecanja na međunarodnom natjecanju Festival matematike u Puli te tako predstavljati našu školu i županiju.

Čestitamo Petru na dosadašnjim uspjesima i želimo mu mnogo uspjeha u daljnjem školovanju!

Foto: Zlatko Čmigović

objavio: Igor Derdić   datum: 31. 3. 2019.