Treće mjesto za Lauru Kanešić na 7. Festivalu "Djeca pjevaju"

U dvorani Graberije u petak, 29. ožujka 2019. održan je 7. Festivalu "Djeca pjevaju, a topličku školu uspješno je predstavila Laura Kanešić, učenica 8.a razreda.

Laura Kanešić je s pjesmom pod nazivom "Glupa pjesma" osvojila treće mjesto na što je posebno ponosna njezina mentorica i učiteljica glazbene kulture Stella Cimerman. Uz violinu koju Laura uči svirati u Glazbenoj školi "Novi Marof", sada će zasvirati i gitaru koju je dobila na dar osvojivši 3. mjesto.

Na Festivalu je izvedeno 26 novih autorskih pjesama koje su pjevali talentirani pjevači iz sjeverozapadnog dijela Hrvatske i Slovenije. Budući da je Festival natjecateljskog karaktera, najuspješnije izvođače u dvije kategorije odabrao je stručni žiri. Predsjednik Udruge " Festival", koja je ujedno i  organizator Festivala, Nenad Kumrić na kraju je čestitao svim sudionicima i najavio 8. Festival "Djeca pjevaju" 2020. u Varaždinu.

Čestitamo talentiranoj Lauri i njezinoj mentorici Stelli i želimo im još mnogo glazbenih uspjeha!

Tekst: Novinarska skupina

objavio: Igor Derdić   datum: 31. 3. 2019.