Učenje njemačkog jezika u Klagenfurtu

Učenici topličke škole, koji uče njemački jezik i pripremaju se za njemačku jezičnu diplomu DSD, realizirali su jednodnevnu terensku nastavu u austrijskoj saveznoj pokrajini Koruškoj.

Nastava je ralizirana 5. travnja 2019. godine, a sudjelovali su učenici sedmih i osmih razreda. Cilj učenja njemačkog jezika u  njemačkom jezičnom području stjecanje je spoznaje o važnosti učenja njemačkog jezika u Europskoj uniji čiji smo i mi sastavni dio. Zorni sadržaji učenja uključivali su slušanje, promatranje, razgovor, pisanje i kviz. Najviše sadržaja realizirano je u gradu Klagenfurtu, gradu koji „izmislio“ pješačke zone i prijateljstvo među gradovima. Nakon glavnog grada Koruške slijedio je odlazak u Minimundus – svijet u malom, sve najvažnije građevine svijeta na jednom mjestu. Na kraju su učenici posjetili klagenfurtsko jezero Worthersee, jedno od najtoplijih alpskih ledenjačkih jezera, a na njemu se nalazi i najveća europska jezerska plaža.

U okviru ove jednodnevne terenske nastave uključeni su i međupredmetni sadržaji iz Povijesti, Geografije, Likovne kulture i  Građanskog odgoja. Plan i program jednodnevne terenske nastave osmislila je učiteljica njemačkog jezika Mara Malenica.

Fotografije i tekst: Drago Ilić

objavio: Igor Derdić   datum: 9. 4. 2019.