Na Domaćinstvu učili pripremati i peći palačinke

Od prošle školske godine učenici naše škole mogu izabrati novu izvannastavnu aktivnost - Domaćinstvo. U sklopu te izvannastavne aktivnosti učenici će naučiti neke praktične vještine koje će im biti potrebne u svakodnevnome životu - ističe voditeljica Ivančica Svetec.

Tako su učenici ovog tjedna naučili peći klasične i američke palačinke. Donijeli su potrebni materijal, pronašli recepte na internetu, istražili recepte svojih baka i krenuli u realizaciju.  Mali kuhari pokazali su se spretnima u kuhanju, ali i u ispravnom postavljanju stola za jelo.

Osim što su uživali u pripremanju svog najomiljenijeg jela, uživali su i kušanju palačinki koje su zasladili domaćim pekmezom, čokoladom i javorovim sirupom.

Tekst: Novinarska skupina

Fotografije: Ivančica Svetec

objavio: Igor Derdić   datum: 11. 4. 2019.